Szukaj Pokaż menu

Nie ma to jak ruchome obrazki z odważnymi dziewczynami

172 997  
1356   151  
I taką prezentację ze strony dziewczyn to ja popieram całkowicie i bezapelacyjnie.

„Walt przewraca się w grobie”. Syn reżysera ostro o najnowszym remake'u „Królewny Śnieżki” – Filmoteka Joe Monstera

39 087  
249   71  
Dzisiaj:
  • W sieci ukazał się zwiastun dokumentu o wojnie w Ukrainie od Seana Penna
  • Zobaczcie krwawy i brutalny zwiastun filmu „Niezniszczalni 4”
  • Film o Violetcie Villas ma być najdroższą polską produkcją po 1989 roku
  • Ta jedna kwestia mogła być początkiem końca „Przyjaciół”
  • Syn reżysera oryginalnej „Królewny Śnieżki” ostro jedzie po aktorskim remake’u Disneya

Zatrzymane w kadrze – Alternatywna metoda walki z otyłością

55 496  
440   66  
Dziś w „Zatrzymanych...” znalazły się, między innymi, suknia ślubna ze spadochronu, pies w stopniu pułkownika oraz alternatywna metoda walki z otyłością. Zapraszamy!

#1. Rumuński dyktator Nicolae Ceausescu tak bardzo kochał swojego psa Corbu, że nadał mu stopień pułkownika w armii rumuńskiej i przydzielił rządową limuzynę.

Kliknij i zobacz więcej!


#2. Liv Tyler, Joaquin Phoenix i Jennifer Connelly na planie „Abbottowie prawdziwi”, 1997 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#3. Japoński minister spraw zagranicznych Tarō Asō wygłasza przemówienie w Tokio podczas wiecu wzywającego Rosję do oddania Japonii czterech Wysp Kurylskich, 7 lutego 2006 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#4. Suknia ślubna z 1947 roku, wykonana ze spadochronu, który uratował życie pana młodego podczas II wojny światowej.

Kliknij i zobacz więcej!

Kiedy Ruth i Claude Hensinger zaręczyli się, postanowili, że suknia ślubna panny młodej zostanie uszyta z tego samego spadochronu, na którym Claude z powodzeniem salwował się ucieczką po bitwie powietrznej z Japończykami. Po śmierci męża Ruth przekazała strój Smithsonian American Art Museum, gdzie jest nadal przechowywany.

#5. Zdjęcie Annuszki, tej, która rozlała olej w „Mistrzu i Małgorzacie” Bułhakowa.

Kliknij i zobacz więcej!

Była prawdziwą postacią, sąsiadką Michaiła Afanasjewicza Bułhakowa, która mieszkała w mieszkaniu komunalnym nr 50. Kłótliwa Anna Goriaczewa była znana również pod pseudonimem „Głupia z Sadowej”. Jej nieprzyjemna, ale wyrazista postać wędrowała od książki do książki Michaiła Bułhakowa: w szczególności jej postać oddana jest wiernie w cyklu opowiadań „Moskwa w latach 20.”.

W 2006 roku cudem ocalała być może jedyna na świecie jej fotografia została przekazana do Muzeum Bułhakowa. Fotografię Annuszki-Czumy, typowej przedstawicielki lumpenproletariatu, przekazał dla Muzeum Bułhakowa jej prawnuk, odnoszący sukcesy prawnik mieszkający w Szwajcarii.

#6. 2,5 miliona osób na koncercie Jeana-Michela Jarre'a w Dzień Zdobycia Bastylii, 1991 rok, Paryż.

Kliknij i zobacz więcej!


#7. Żołnierze 19. Indyjskiej Dywizji Piechoty na transporterze Universal we wsi Frisa, prowincja Chieti, Włochy, 14 grudnia 1943 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#8. Grek cypryjski, uchodźca Solomos Solomou, próbuje wspiąć się na maszt flagowy w celu zdjęcia tureckiej flagi z masztu w strefie buforowej ONZ na Cyprze. Został zastrzelony przez tureckiego oficera. Deryneia, Cypr, 1996 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Po pogrzebie Tassosa Isaaca, który został pobity na śmierć przez tłum Szarych Wilków (tureckich skrajnie prawicowych ultranacjonalistów) w strefie buforowej ONZ trzy dni wcześniej, grupa Greków cypryjskich wróciła na ten obszar, aby kontynuować protest. Wśród tych demonstrantów był Solomou, kuzyn Isaaca. Około 14:20 Solomou oddalił się od reszty demonstrantów i poszedł w kierunku tureckiego posterunku wojskowego w Deryneia. Ignorując wiele ostrzeżeń żołnierzy tureckich, Solomou wspiął się na maszt z zamiarem zastąpienia flagi tureckiej flagą grecką, ale został postrzelony przez żołnierzy. Zmarł w wyniku odniesionych ran i upadku. Po jego śmierci tureccy wartownicy pozwolili żołnierzom ONZ zabrać jego ciało ze strefy buforowej, aby zwrócić je jego rodzinie.

Cała scena została nagrana przez pobliskich dziennikarzy i była pokazywana w telewizji na żywo. Pogrzeb Solomou, w którym uczestniczyły tysiące ludzi, odbył się 16 sierpnia w Paralimni.
Kilka dni po tragicznym incydencie grecki premier Costas Simitis odwiedził Cypr. Wraz z cypryjskim prezydentem Glafcosem Cleridesem odwiedzili domy rodzin Isaaca i Solomou. Turecka minister spraw zagranicznych (późniejsza premier Turcji w latach 1993-96) Tansu Çiller, która również odwiedziła Cypr kilka dni po zabójstwie Solomou, przemawiała na wiecu, mówiąc, że Turcy „połamią ręce” każdemu, kto obrazi ich flagę.

#9. Mały chłopiec patrzy, jak wojska bratnich krajów Układu Warszawskiego wjeżdżają do jego kraju, Czechosłowacji, sierpień 1968 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#10. Kapitan drużyny Kolumbii Carlos Valderrama podaje rękę kapitanowi Argentyny Diego Armando Maradonie przed meczem o trzecie miejsce w turnieju Copa America, 1987 rok. Kolumbia wygrała 2:1.

Kliknij i zobacz więcej!


#11. Sesja leczenia otyłości u Kaszpirowskiego, 1990 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#12. Serbski policjant Goran Jelisic, nazywany „Serbskim Adolfem”, strzela do cywilów w Brcko w Bośni i Hercegowinie. Został złapany, oskarżony o zbrodnie wojenne i skazany na 40 lat więzienia, kwiecień 1992 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#13. Aloisia Veit, kuzynka Hitlera, została wysłana do komory gazowej jako osoba chora umysłowo.

Kliknij i zobacz więcej!

Aloisia Veit była krewną Hitlera ze strony ojca. Była o 2 lata młodsza od Adolfa. Po próbie samobójczej trafiła do zakładu dla obłąkanych.
W ramach „Akcji T4” (operacja realizowana w III Rzeszy w latach 1939–1944, polegająca na fizycznej „eliminacji życia niewartego życia”) kuzynka Hitlera została wysłana do Hartheim – oficjalnie schroniska, ale w rzeczywistości ośrodka eutanazji dla osób cierpiących na zaburzenia psychiczne. Szacunkowe dane mówią, że zamordowano tam 18 500 osób. Aloisia trafiła do komory gazowej w grudniu 1940 roku.

#14. Rower do walki z przestępczością, który wyposażony był w 13 strzelb i karabinów, dwa rewolwery, sześć bagnetów i pistolet na flary, Chicago, 1948 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#15. Polscy żołnierze 10 Brygady Kawalerii Pancernej i węgierscy żołnierze przy polskich tankietkach TK i TKS. W czasie walk pod naporem Wehrmachtu część oddziałów Wojska Polskiego wycofała się na teren Węgier, gdzie uzyskała schronienie. Sprzęt trafił do armii węgierskiej. Karpaty. Dolina Cisy, wrzesień 1939 r.

Kliknij i zobacz więcej!

440
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu „Walt przewraca się w grobie”. Syn reżysera ostro o najnowszym remake'u „Królewny Śnieżki” – Filmoteka Joe Monstera
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Martin A. Couney uratował tysiące dzieci, bo nie wiedział, że to niemożliwe
Przejdź do artykułu Historia najbardziej ekscentrycznego zakładu w historii Londynu
Przejdź do artykułu Cierpienia, które mężczyźni muszą znosić dla swoich kobiet
Przejdź do artykułu Ludger Sylbaris, człowiek, który przeżył dzień zagłady
Przejdź do artykułu 7 zwariowanych ciekawostek z odległego Kazachstanu
Przejdź do artykułu Dlaczego Niemcy i Rosjanie ukrywali istnienie tego miejsca przez dziesięciolecia - tuż przy polskiej granicy
Przejdź do artykułu Czasami mniej znaczy lepiej, czyli przykłady świetnego designu
Przejdź do artykułu No co za przypadek, rozbił się samolot z Prigożynem na pokładzie – reakcja internautów

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą