Szukaj Pokaż menu

"Alf" - ciekawostki, które mogą cię zasmucić

230 810  
555   35  
Owłosiona, świńska mordka, nikczemny wzrost, umiłowanie potraw przyrządzanych z kotów i to sarkastyczne poczucie humoru – bohatera tego kultowego serialu z lat 80. pokochali wszyscy. Na naszym gruncie było to jeden z pierwszych amerykańskich sitcomów, który zagościł w telewizji. Mimo że sympatyczny kosmita bawił nas na ekranie, to już na planie tej produkcji niestety nie było tak wesoło.

13 prawd życiowych, przedstawionych za pomocą obrazków

178 247  
648   43  
Mędrcy tego świata mówią, że ludzkiego życia nie da się przedstawić za pomocą liczb, wykresów, grafów i statystyki. Ale można chociaż spróbować...

#1.

Kliknij i zobacz więcej!

10 sekretów kryjących się za logo znanych wytwórni filmowych

248 430  
668   81  
Doskonale znamy zamek Disneya czy lwa MGM, ale nie zastanawiamy się zazwyczaj dlaczego wytwórnia filmowa wybrała takie a nie inne logo. Oto historie dziesięciu z najpopularniejszych.

#1. Columbia Pictures

Kobieta trzymająca płonącą pochodnię trafiła na logo Columbia Pictures w 1924 roku. Modelka zmieniała się w ciągu lat. W 1992, przy kolejnej zmianie wizerunku kobiety, modelką była zwykła gospodyni domowa Jennie Joseph.

#2. DreamWorks Pictures


Firma DreamWorks zamówiła logo, na którym miał być widoczny rybak siedzący na księżycu. Robert Hunt, artysta pracujący nad tym projektem, narysował dodatkowy projekt z dzieciakiem zamiast rybaka. A ta wersja spodobała się najbardziej i została wybrana jako oficjalne logo. Modelem był syn artysty, William, który został później kompozytorem i obecnie pracuje w branży filmowej.

#3. Metro-Goldwyn-Mayer


Pomysł na to logo przedstawił w 1924 roku Howard Dietz. Howard studiował na uniwersytecie Columbia, a drużyna uniwersytecka nazywała się „The Lions”. Od 1924 roku na logo pojawiło się 5 różnych lwów.

#4. Paramount Pictures


Tworząc logo Paramount, artysta William Hodkinson namalował górę bardzo podobną do góry Ben Lomond znajdującej się w Utah, gdzie William spędził swoje dzieciństwo. W pierwszej wersji na logo znalazły się 24 gwiazdy - tylu aktorów miało podpisany kontrakt z wytwórnią. W najnowszej wersji logo są tylko 22 gwiazdki - nikt nie wie dlaczego.

#5. Warner Bros.


Proste logo bez zbędnych ozdobników - tarcza, a na niej inicjały założycieli firmy. Jednak tu kryje się małe kłamstewko. W to nie Warner, lecz Wonsal - tak właśnie nazywali się polscy imigranci z Mazowsza.

#6. Walt Disney


Na logo firmy zawsze trafiał zamek z bajki. Inspiracją do pierwszego był zamek Neuschwanstein, a obecnie to zamek Kopciuszka z paryskiego Disneylandu.

#7. Pixar


Logo Pixara pojawiło się po ich pierwszym filmie, który odniósł wielki sukces. Ludziom tak bardzo spodoba się animowana lampka w krótkometrażowym filmie „Luxo Jr”, że trafiła do logo zastępując literę „i”.

#8. Castle Rock Entertainment


Firma wzięła swoją nazwę od nieistniejącego miasta Castle Rock, które jest miejscem akcji w wielu książkach Stephena Kinga. Na logo widzimy latarnię morską z horroru nakręconego na podstawie książki Kinga „Sklepik z marzeniami” w 1993.

#9. Lionsgate


Lions Gate to most w Vancouver, mieście, w którym urodził się założyciel firmy - Robert Altman.

#10. Scott Free


Reżyser Ridley Scott ma swoje własne studio filmowe. Jego logo to animacja przedstawiająca człowieka zmieniającego się w ptaka. Jest to alegoria osiągnięcia wolności. Włoski artysta Gianluigi Toccafondo tworzący tę animację rysował każdą klatkę, a następnie ją fotografował.
668
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu 13 prawd życiowych, przedstawionych za pomocą obrazków
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Liczniki i kokpity w samochodach, które wyprzedziły swoje czasy
Przejdź do artykułu Wiedzieliście, że znane filmy animowane mają swoje wersje dostosowane do krajów, w których je puszczają?
Przejdź do artykułu Perfidny trolling komputerowy
Przejdź do artykułu 18 ciekawostek o filmie "Gladiator"
Przejdź do artykułu Oczekiwania kontra rzeczywistość VIII - największa profanacja pizzy
Przejdź do artykułu 9 firmowych gestów, zachowań i kreacji znanych aktorów
Przejdź do artykułu Martin A. Couney uratował tysiące dzieci, bo nie wiedział, że to niemożliwe
Przejdź do artykułu Faktopedia – Do czego doprowadziła polityka jednego dziecka w Chinach
Przejdź do artykułu Mało znane zdjęcia z planów znanych filmów

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą