Szukaj Pokaż menu

Bojownicze dzienniczki LIII

50 995  
210   3  
Kliknij i zobacz więcej!Kolejna porcja uwag. Ale nie zwykłych uwag typu "przeszkadza na lekcji",  a uwag bardziej zaawansowanych, takich jak:

Będąc w gimnazjum, rozmawialiśmy na lekcji niemieckiego, co zrobilibyśmy po trafieniu "szóstki" w totolotka. Moja wypowiedź poskutkowała uwagą: "Uczeń grozi, że pojedzie do Torunia i zabije O. Rydzyka"

* * * * *

Działo się to wiele lat temu w podstawówce. Miałam wtedy manię noszenia pewnej maskotki do szkoły. Taki mały piesek, ale zawsze musiał być w moim plecaku, a czasem na lekcji miałam go na ławce (był na tyle mały, że chował się bez problemu za moim piórnikiem). Obecność pieska zainspirowała moją ówczesną koleżankę z ławki do zrobienia zakładu - która z nas zmieści więcej maskotek w plecaku. Tak więc następnego dnia, ku zdziwieniu pani od matematyki, wyciągnęłyśmy cały asortyment na ławkę podczas lekcji. Skończyło się to uwagą w dzienniku: A. i M. wydaje się, że otworzyły sklep z zabawkami.

* * * * *

Uczeń W.P. zakłada sobie piórnik na głowę. (chciałem się podrapać po głowie, a w ręce trzymałem piórnik)

Filozofia hardkora

71 477  
998   40  
Misiael pisze: Z pewnością wielu z was widziało rozpowszechniony za pomocą internetu krótki filmik zatytułowany "Jestem Hardkorem". Z pozoru klip przedstawia jedynie szczeniacki wybryk domorosłego kaskadera, w rzeczywistości jednak jest to wielopoziomowa przypowieść o życiu, śmierci i transformacji duchowej, którego przesłanie postanowiłem wam przybliżyć.

Z pewnością nasuwa się wam pytanie: "Dlaczego dopiero teraz? Czemu nie wtedy, gdy Hardkor był na ustach całej Polski?". Odpowiadam więc - cała ta hardkorowa mania z całą pewnością nie przysłużyła się filozofii, która stoi za przedstawioną na klipie przypowieścią. Musiałem poczekać aż emocje opadną, a na niewyjaśniony dotychczas fenomen spojrzymy chłodniejszym okiem.

10 zadziwiających labiryntów z zieleni

105 980  
870   20  
Można się w lesie zgubić? Można. A co dopiero w takim labiryncie, gdzie wszystkie drzewka są takie same...?

#1. Labirynt Longleat Hedge (Wielka Brytania)

Utworzony z ponad 16 tysięcy angielskich cisów zajmuje ponad 0,6 hektara powierzchni, a całkowita długość ścieżek ma 2,72 kilometra. Zaprojektowany został w 1975 roku przez Grega Brighta. W odróżnieniu od innych labiryntów, jest on trójwymiarowy z sześcioma drewnianymi mostami i z wieżą obserwacyjną

Kliknij i zobacz więcej!

#2. Labirynt Reignac-sur-Indre (Francja)

Labirynt powstał w 1996 roku i już w pierwszym roku istnienia zwiedziło go ponad 85 tysięcy turstów żądnych wrażeń i emocji wynikających ze zgubienia się na czterohektarowej powierzchni. Każdego roku wzrasta tu labirynt z kukurydzy i słoneczników, który jest zbierany podczas żniw. W następnym roku wyrasta on w innej formie, dzięki doskonałej technice siania i kształtowania terenu.

Kliknij i zobacz więcej!

#3. Labirynt York, poświęcony serialowi Star Trek (Wielka Brytania)

Zawiera on ponad 1,5 miliona roślin i zajmuje powierzchnię 32 akrów, czyli około 15 boisk piłkarskich. Został zaprojektowany przy użyciu technologii satelitarnej, co oznacza, że ścieżki mogły być wycięte z dokładnością do 50 centymetrów. Jego twórcą jest Tom Pearcy, który w taki oto sposób chciał uczcić 40 rocznicę powstania serialu Star Trek.
 
Kliknij i zobacz więcej!


#4. Labirynt Ashcombe (Australia)

Labirynt Ashcombe to najstarszy i najsłynniejszy labirynt w Australii, który mieści się w Shoreham w stanie Victoria. Żywopłot jest wysoki na równo trzy metry i szeroki na dwa. Rośnie tam 217 różnych odmian róż oraz 1200 krzaków.

Kliknij i zobacz więcej!

#5. Labirynt Pineapple Garden (Hawaje)

Łączna długość ścieżek w tym labiryncie sięga pięciu kilometrów (rekord Guinnessa). Zamiast tradycyjnego angielskiego żywopłotu rośnie tu ponad 14 tysięcy kolorowych hawajskich roślin m.in. hibiscusów, helikonii i ananasów. Znajduje się on w Wahiawa na Hawajach.

Kliknij i zobacz więcej!

#6. Labirynt Wąż (Wielka Brytania)

62-letni Michael Blee spędził wiele miesięcy na tworzeniu tego sześcioakrowego labiryntu na farmie Gore w miejscowości Upchurch, blisko Rochester w hrabstwie Kent. To już jego 10 labirynt i pan Blee ma wielkie szanse na to, że znajdzie się w Księdze Rekordów Guinnessa.

Kliknij i zobacz więcej!

#7. Il Labirinto (Włochy)

Stworzony został na początku XVIII wieku i jest to jeden z najbardziej skomplikowanych labiryntów na świecie. Legenda głosi, że w 1807 roku zgubił się w nim sam Napoleon Bonaparte.

Kliknij i zobacz więcej!

#8. Labirynt Pokoju (Irlandia)

Został on oficjalnie otwarty w 2001 roku, zajmuje powierzchnię 1,1 hektara. Łączna długość ścieżek to 3147 metrów. Żywopłot składa się z 6 tysięcy cisów, wiele z nich zostało posadzonych w grudniu 2000 roku przez mieszkańców Irlandii Północnej.

Kliknij i zobacz więcej!

#9. Labirynt Hampton Court (Wielka Brytania)

Został on stworzony jako część olbrzymiego ogrodu dla władcy Wilhelma Orańskiego w latach 1689 – 1695 przez George’a Londona i Henry’ego Wise’a. Zajmuje on powierzchnię 1350 metrów kwadratowych, a łączna długość jego ścieżek wynosi 800 metrów. Przez te setki lat labirynt w Hampton Court przyciąga niezmiennie setki tysięcy turystów.

Kliknij i zobacz więcej!

#10. Mega Labirynt Davisa (USA)

Mega Labirynt Davisa w Sterling w stanie Massachusetts to popularna atrakcja turystyczna stworzona w 1998 roku przez Adriana Fishera. Każdego roku labirynt ten wygląda inaczej, co pochłania około 12800 roboczogodzin każdego roku.

Kliknij i zobacz więcej!

 
870
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Filozofia hardkora
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Martin A. Couney uratował tysiące dzieci, bo nie wiedział, że to niemożliwe
Przejdź do artykułu 9 największych serc na świecie
Przejdź do artykułu Idioci są wśród nas VIII - edycja facebookowa
Przejdź do artykułu 5 najbardziej przerażających robali świata
Przejdź do artykułu 12 lifehacków tak idiotycznych, że niemal genialnych
Przejdź do artykułu Barowe triki, czyli załóż się z kimś i pij za darmo!
Przejdź do artykułu Czasami mniej znaczy lepiej, czyli przykłady świetnego designu
Przejdź do artykułu Kto zwycięży w tym pojedynku?
Przejdź do artykułu 10 ekstremalnych części ciała

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą